CS-I4UV 4mm
4MP Fixed PhotonX Bullet Network Camera
Description
Description
·Meta Housing
·Up to 2688x1520@30fps
·S+265/H.265/H.264
·Min. illumination Color: 0.0001Lux@F1.0
·4 Warmlights, 15m
·Support tripwire and perimeter
·Support human and vehicle classification
·Built-in Mic, SD Card Slot, Reset Button
·Operating Conditions -40℃~65℃, 0~95% RH
·DC12V, POE
·IP67

Have a question?
- Description
- Specifications
- Download
- Product Reviews
·Meta Housing
·Up to 2688x1520@30fps
·S+265/H.265/H.264
·Min. illumination Color: 0.0001Lux@F1.0
·4 Warmlights, 15m
·Support tripwire and perimeter
·Support human and vehicle classification
·Built-in Mic, SD Card Slot, Reset Button
·Operating Conditions -40℃~65℃, 0~95% RH
·DC12V, POE
·IP67
| Camera Type | IP Cameras, Bullet Cameras |
|---|---|
| Image Sensor | 4MP |
| Minimum Illumination | 0.0001 Lux |
| Material | Metal |
| Audio I/O | N/A |
| Alarm I/O | N/A |
| Built In Microphone | Yes |
| Video Compression | S+265/H.265/H.264 |
| Spec Sheets | CS-I4UV S-4mm |
| Max. Resolution | 2688x1520@30fps |
| Weatherproof | IP67 |
| Series | Sharp |
| Lens | 4 mm |
| Memory Slot | 512GB |
| Operating Conditions | -40°C to 65°C, 0~95% RH |
| White Light Distance | 15m |
| AI | Tripwire| Perimeter| Human/Vehicle Classification |
