CS-I4SV S-2.8mm
Description
Description
- Metal housing
- Up to 4MP, 2688×1520@25fps
- S+265/H.265/H.264B/H.264M/H.264H/MotionJPEG
- Color:0.0001Lux@(F1.0,AGCON)
- 1×Built-inMic
- Support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 512GB
- Support smart surveillance
- Support human/vehicle classification
- Operating conditions: -40℃~65℃ (-40℉~149℉), ≤95%RH
- DC12V±25%,Max.8W, PoE:IEEE802.3af, Max.9W
- IP67

Have a question?
- Description
- Specifications
- Download
- Product Reviews
- Metal housing
- Up to 4MP, 2688×1520@25fps
- S+265/H.265/H.264B/H.264M/H.264H/MotionJPEG
- Color:0.0001Lux@(F1.0,AGCON)
- 1×Built-inMic
- Support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 512GB
- Support smart surveillance
- Support human/vehicle classification
- Operating conditions: -40℃~65℃ (-40℉~149℉), ≤95%RH
- DC12V±25%,Max.8W, PoE:IEEE802.3af, Max.9W
- IP67
| Camera Type | Turret Cameras, IP Cameras |
|---|---|
| Image Sensor | 4MP |
| Minimum Illumination | Color: 0.0001 Lux |
| Material | Metal |
| Built In Microphone | Yes |
| Video Compression | S+265/H.265/H.264B/H.264M/H.264H/MotionJPEG |
| Spec Sheets | CS-I4SV S-2.8mm |
| Max. Resolution | 2688×1520@25fps |
| Night Vision | PhotonX |
| Weatherproof | IP67 |
| Series | Sharp |
| Lens | 2.8 mm |
| Memory Slot | 512GB |
| Operating Conditions | -40°C to 65°C, 0~95% RH |
| White Light Distance | 10m |
| Built In Speaker | No |
| AI | Tripwire| Perimeter| Human/Vehicle Classification |
