CS-I5VN S-1.4mm
Description
Description
- Metal + Plastic housing
- Upto5MP,2592×1944@30fps
- S+265/H.265/H.264B/H.264M/H.264H/Motion JPEG
- Color: 0.02 Lux @(F2.0,AGCON), B/W:0 Lux with IR
- IR range up to 30m
- 1×Built-inMic
- Support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 512GB
- Support smart surveillance
- Operating conditions: -40℃~65℃(-40℉~149℉), ≤95%RH
- DC12V±25%, Max.8.5W, PoE:IEEE802.3af, Max.9.5W

Have a question?
- Description
- Specifications
- Download
- Product Reviews
- Metal + Plastic housing
- Upto5MP,2592×1944@30fps
- S+265/H.265/H.264B/H.264M/H.264H/Motion JPEG
- Color: 0.02 Lux @(F2.0,AGCON), B/W:0 Lux with IR
- IR range up to 30m
- 1×Built-inMic
- Support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 512GB
- Support smart surveillance
- Operating conditions: -40℃~65℃(-40℉~149℉), ≤95%RH
- DC12V±25%, Max.8.5W, PoE:IEEE802.3af, Max.9.5W
| Camera Type | Fish eye, IP Cameras |
|---|---|
| Image Sensor | 5MP |
| Minimum Illumination | Color: 0.02 Lux |
| Max. IR Distance | 30m |
| Material | Metal+Plastic |
| Audio I/O | 1/1 |
| Alarm I/O | 1/1 |
| Built In Microphone | Yes |
| Video Compression | S+265/H.265/H.264B/H.264M/H.264H/Motion JPEG |
| Spec Sheets | CS-I5VN S-1.4mm |
| Max. Resolution | 2592×1944@30fps |
| Series | Sharp |
| Lens | 1.4m |
| Memory Slot | 512GB |
| Operating Conditions | -40°C to 65°C, 0~95% RH |
| Built In Speaker | No |
| AI | Tripwire| Double Tripwire| Perimeter| Heatmap| |
