CS-I82V 180
8MP Fixed Panoramic PhotonX Camera
Description
Description
·Metal+Plastic Housing
·Up to 4640x1728@25fps
·1/2.7” CMOS
·S+265/H.265/H.264
·Min. illumination Color: 0.0001Lux@F1.0
·Warm Light
·Built-in Mic
·Built-in Speaker
·Operating Conditions -40°~65°, 0~95% RH
·Horizontal FOV 180°±10°
·POE

Have a question?
- Description
- Specifications
- Download
- Product Reviews
·Metal+Plastic Housing
·Up to 4640x1728@25fps
·1/2.7” CMOS
·S+265/H.265/H.264
·Min. illumination Color: 0.0001Lux@F1.0
·Warm Light
·Built-in Mic
·Built-in Speaker
·Operating Conditions -40°~65°, 0~95% RH
·Horizontal FOV 180°±10°
·POE
| Camera Type | IP Cameras, Bullet Cameras |
|---|---|
| Image Sensor | 2 * 4MP |
| Minimum Illumination | 0.0001 Lux |
| Material | Metal+Plastic |
| Audio I/O | 1/1 |
| Alarm I/O | 1/1 |
| Built In Microphone | Yes |
| Video Compression | S+265/H.265/H.264B/Motion JPEG |
| Spec Sheets | CS-I82V I-180 |
| Max. Resolution | 4640x1728@25fps |
| Night Vision | PhotonX |
| Weatherproof | IP67 |
| Series | Intelligent |
| Lens | 2.8 mm |
| Memory Slot | 512GB |
| Operating Conditions | -40°C to 65°C, 0~95% RH |
| White Light Distance | 15 m |
| Built In Speaker | Yes |
| AI | Tripwire| Perimeter| Human/Vehicle Classification |
