CS-I86V I-180
Description
Description
- Metal housing
- Up to 8MP, 4640×1728@25fps
- S+265/H.265/H.264B/H.264M/H.264H/Motion JPEG
- Color: 0.0009 Lux@(F1.0,AGCON), B/W:0Lux with IR
- IR range 30m
- 1×Built-in Mic,1×Built-in Loudspeaker
- Support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 512GB
- Support smart surveillance
- Support human/vehicle classification
- Operating conditions-35℃~65℃(-31℉~149℉),≤95%RH
- DC12V±25%,Max.12W,PoE:IEEE802.3at,Max.14.5W
- IP67

Have a question?
- Description
- Specifications
- Download
- Product Reviews
- Metal housing
- Up to 8MP, 4640×1728@25fps
- S+265/H.265/H.264B/H.264M/H.264H/Motion JPEG
- Color: 0.0009 Lux@(F1.0,AGCON), B/W:0Lux with IR
- IR range 30m
- 1×Built-in Mic,1×Built-in Loudspeaker
- Support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 512GB
- Support smart surveillance
- Support human/vehicle classification
- Operating conditions-35℃~65℃(-31℉~149℉),≤95%RH
- DC12V±25%,Max.12W,PoE:IEEE802.3at,Max.14.5W
- IP67
| Camera Type | Turret Cameras, IP Cameras |
|---|---|
| Image Sensor | 8MP |
| Minimum Illumination | Color: 0.0009 Lux |
| Max. IR Distance | 30m |
| Material | Metal |
| Audio I/O | 1/1 |
| Alarm I/O | 1/1 |
| Built In Microphone | Yes |
| Video Compression | S+265/H.265/H.264B/H.264M/H.264H/Motion JPEG |
| Spec Sheets | CS-I86V I-180 |
| Max. Resolution | 4640×1728@25fps |
| Night Vision | PhotonX |
| Weatherproof | IP67 |
| Series | Intelligent |
| Lens | 2.8 mm |
| Memory Slot | 512GB |
| Operating Conditions | -35°C to 65°C, 0-95% RH |
| White Light Distance | 30m |
| Built In Speaker | Yes |
| AI | Tripwire| Perimeter| Video Abnormal| Audio Abnormal| Human/Vehicle Classification |
