CS-I8RN S-2.8mm
Description
Description
- Plastic housing
- Up to 4MP, 2560x1440@20fps
- S+265/H.265/H.264B/H.264M/H.264H
- Color: 0.02Lux@(F1.6,AGCON), B/W:0Lux with IR
- IR range up to 50m
- 1×Built-in Mic
- Operating conditions: -30℃~60℃(-22℉~140℉), ≤95%RH
- DC12V±25%, Max.8.5W,PoE:IEEE802.3af, Max.9W
- IP67

Have a question?
- Description
- Specifications
- Download
- Product Reviews
- Plastic housing
- Up to 4MP, 2560x1440@20fps
- S+265/H.265/H.264B/H.264M/H.264H
- Color: 0.02Lux@(F1.6,AGCON), B/W:0Lux with IR
- IR range up to 50m
- 1×Built-in Mic
- Operating conditions: -30℃~60℃(-22℉~140℉), ≤95%RH
- DC12V±25%, Max.8.5W,PoE:IEEE802.3af, Max.9W
- IP67
| Camera Type | Turret Cameras, IP Cameras |
|---|---|
| Image Sensor | 8MP |
| Minimum Illumination | Color: 0.02 Lux |
| Max. IR Distance | 50m |
| Material | Plastic |
| Built In Microphone | Yes |
| Video Compression | S+265/H.265/H.264B/H.264M/H.264H |
| Spec Sheets | CS-I8RN S-2.8mm |
| Max. Resolution | 2* 2560x1440@20fps |
| Weatherproof | IP67 |
| Series | Sharp |
| Lens | 2.8 mm |
| Memory Slot | 512GB |
| Operating Conditions | -30℃~60℃, 0~95% RH |
| White Light Distance | Up to 30m |
| Built In Speaker | No |
| AI | Human/Vehicle Classification |
