CS-I8WQ 2.8mm
8MP Fixed Active Deterrent Bullet Network Camera
Description
Description
- Metal housing
- Up to 3840×2160@25fps
- S+265/H.265/H.264/H.264M/H.264H/Motion JPEG
- Min. illumination Color: 0.002Lux@F1.6
- Smart IR, IR Range: 50m
- Support Human/Vehicle Classification
- Support Smart surveillance
- Built-in Mic, SD Card Solt, Reset Button
- Operating Conditions -40°~65°, 0~95% RH
- POE, IP67

Have a question?
- Description
- Specifications
- Download
- Product Reviews
- Metal housing
- Up to 3840×2160@25fps
- S+265/H.265/H.264/H.264M/H.264H/Motion JPEG
- Min. illumination Color: 0.002Lux@F1.6
- Smart IR, IR Range: 50m
- Support Human/Vehicle Classification
- Support Smart surveillance
- Built-in Mic, SD Card Solt, Reset Button
- Operating Conditions -40°~65°, 0~95% RH
- POE, IP67
| Camera Type | Bullet Cameras, IP Cameras |
|---|---|
| Image Sensor | 8MP |
| Minimum Illumination | 0.002 Lux |
| Max. IR Distance | 50m |
| Material | Metal |
| Audio I/O | 1/1 |
| Alarm I/O | 1/1 |
| Built In Microphone | Yes |
| Video Compression | S+265/H.265/H.264/H.264M/H.264H/Motion JPEG |
| Spec Sheets | CS-I8WQ 2.8mm |
| Max. Resolution | 3840×2160@25fps |
| Night Vision | NightBright |
| Weatherproof | IP67 |
| Series | Intelligent |
| Lens | 2.8 mm |
| Memory Slot | 512GB |
| Operating Conditions | -40°C to 65°C, 0~95% RH |
| White Light Distance | 15-20m |
| Built In Speaker | Yes |
| AI | Tripwire| Perimeter| Human/Vehicle Classification |
