CSP-I4LQ I-LPR-8-32mm
Description
Description
- Metal+plastic housing
- Up to 4MP, 2688×1520@30fps
- S+265/H.265/H.264B/H.264M/H.264H/Motion JPEG
- Color: 0.002 Lux@(F1.6,AGCON), B/W:0LuxwithIR
- IR range up to 60m
- 1×Built-inMic,1×Built-inLoudspeaker
- Support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 512GB
- Support smart surveillance
- Support human/vehicle classification
- Operating conditions: -35℃~65℃(-31℉~149℉), ≤95%RH
- DC12V±25%, Max.14W,PoE:IEEE802.3at, Max.15.5W
- IP67
Contact us for price

Have a question?
- Description
- Specifications
- Download
- Product Reviews
- Metal+plastic housing
- Up to 4MP, 2688×1520@30fps
- S+265/H.265/H.264B/H.264M/H.264H/Motion JPEG
- Color: 0.002 Lux@(F1.6,AGCON), B/W:0LuxwithIR
- IR range up to 60m
- 1×Built-inMic,1×Built-inLoudspeaker
- Support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 512GB
- Support smart surveillance
- Support human/vehicle classification
- Operating conditions: -35℃~65℃(-31℉~149℉), ≤95%RH
- DC12V±25%, Max.14W,PoE:IEEE802.3at, Max.15.5W
- IP67
| Camera Type | Traffic Control Cameras, IP Cameras, Bullet Cameras |
|---|---|
| Image Sensor | 4MP |
| Minimum Illumination | Color: 0.002 Lux |
| Max. IR Distance | 60m |
| Material | Metal+Plastic |
| Audio I/O | 1/1 |
| Alarm I/O | 2/1 |
| Built In Microphone | Yes |
| Video Compression | S+265/H.265/H.264B/H.264M/H.264H/Motion JPEG |
| Spec Sheets | CSP-I4LQ I-LPR-8-32mm |
| Max. Resolution | 2688×1520@30fps |
| Night Vision | NightBright |
| Weatherproof | IP67 |
| Series | Intelligent |
| Lens | 8-32mm |
| Memory Slot | 512GB |
| Operating Conditions | -35°C to 65°C, 0-95% RH |
| White Light Distance | 60m |
| Built In Speaker | Yes |
| AI | Tripwire| Double Tripwire| Perimeter| Object Abandon| Object Lost| Heatmap| Loitering| Running| People Counting| Crowd Detection| On Duty Detection| Video Abnormal| Audio Abnormal| Human/Vehicle Classification |
